Čistá voda

V případě, že vlastníte zahradu, není jediný důvod, abyste v létě vyráželi někam za vodou. Vlastní vodnímu plochu si může klidně zřídit i u sebe doma.

Čistá voda

Asi každý člověk, který je v tomto ohledu naprostý laik, si představuje budování vlastní vodní plochy jako fyzicky náročnou záležitost, která se neobejde bez větších či menších stavebních prací, nemluvě o finančních nákladech. Toto se do jisté míry zakládá na pravdě, nicméně hodně záleží na tom, co chcete na zahradě mít. Klasické bazény je opravdu třeba budovat, a kvůli tomu hloubit do pozemku a do jisté míry ho tím ničit. Ovšem dnes nefrčí klasika, ale spíše nadzemní vodní plochy. Ty sice postrádají eleganci tradičních bazénů, ale na druhou stranu jsou mnohem levnější a také jejich složení trvá jen chvilku.

Květina v bazénu

Máte-li vlastní zahradu a stále jste bez koupací plochy, nemáte nad čím váhat. Sezóna pomalu začíná a utratit pár tisícovek je rozhodně lepší, než běhat kvůli plavání někam na rybník nebo na přehradu. Ovšem pozor! Nesmíte zapomínat, že o vodu je nezbytné se starat. Jakmile na to zapomenete, může se velice rychle zničit a bude nepoužitelná. Pak ji budete muset vyměnit, což stojí samozřejmě další peníze.

Naštěstí se o většinu problémů tohoto ražení postará správně vybraná chemie. Která je však ta správná, to záleží na každém jednotlivci. Někdo dává přednost levnému chlóru, co dezinfikuje vážně skvěle, a navíc je docela levný. Na druhou stranu ve větších dávkách zapáchá a dokáže dělat fleky na pokožce. Aktivní kyslík je trochu slabší, ale pořád dobrý. Jen je o něco dražší. Ovšem nezapáchá ani nedráždí. Třetím do party je pak mořská sůl, která může být vyloženě léčivá. Je však nezbytné ji zkombinovat se speciálním zařízením jménem solonizační jednotka.

Lehátko u bazénu

Efektivní bariéra

Rozhodně byste neměli zapomenout koupit i krycí plachtu na bazén, jelikož s její pomocí dokážete zabránit tomu, aby na vodní hladinu padaly různé nečistoty typu lístky, papírky a jiné. Není drahá, ale je velice efektivní a užitečná.