Pouze ti, co plánují dopředu, jsou skutečně připraveni na cokoliv

Sníte o tom, že se jednou seberete z práce a přestanete pracovat? Sníte o tom, že budete pár let cestovat, pak budete zase pár let někde jinde, budete hrát rok jenom tenis a bavit se? To všechno možné je, i pro dělníka ze závodu, musí však mít nějakou finanční gramotnost, zajímat se a hlavně PLÁNOVAT. A to je to nejdůležitější, možná ještě důležitější než nějaké plánování. Můžete si říkat, že spekulanti a různí šetřílci stejně dopadnou stejně jako vy, v dřevěné krabici, ale ještě než tam dopadnou, tak si budou žít stonásobně lépe než vy. Jen si to vezměte, koho baví pracovat na stejném místě několik desítek let?
řemeslníci v montérkách.jpg
Kdo je opravdu tak loajální zaměstnanec, že si za celou dobu neřekne ani o povýšení, ani o korunu navíc, aby náhodou nerozhněval milost pána? Takových je malé procento a jsou to většinou lidé, kterým takový život vyhovuje. Ne všichni ale chceme takový život mít až do konce svých dnů, zavření v továrně, kde se musí obracet nebo v kanceláři, kde budete každým dnem pod nánosem stresu a papírů.

Investovat, reinvestovat, riskovat

Ano, život je o risku. Ale spoustě lidí, kteří riskovali své „úspory“ se nyní jejich odříkání si vrací v pasivním příjmu, který může mít opravdu každý. Stačí se jenom chopit té správné situace. A že si musíte odstrkovat od úst? No to tedy ano, a pořádně! Cesta za vysněným životem bez nucené práce, je dlouhá. Ale vyplatí se to.
přenosný počítač a blondýna.jpg

Jednou se do práce stejně vrátíte, ale do té, která vás bude bavit

Spousta lidí tráví spoustu času v zaměstnání, které je nebaví. Abyste tohle změnili, musíte být nejdříve zaopatřeni na horší časy. A jakmile jste zaopatřeni na horší časy, můžete si dovolit odejít z práce, ve které být nechcete a dělat to, co vás baví. Důležité je ale investovat, ať už do bydlení, reality, podílů, akcií, čehokoliv, co vám bude generovat nějaký zisk. A bojte se! Je to dlouhá cesta, než se dopracujete na nějaký minimální měsíční příjem, na kterém se dá vyžít. Může vám to zabrat i deset, dvacet let. Ale po této době, kdy si budete odříkávat od úst, se konečně ukáže vaše rozhodnutí jako to správné. A to nám věřte, užijete si to.

Prvním krokem, jak získat nějaké finance na budoucí plánování, je samozřejmě udělat si rozpočet, ve kterém uvidíte, co vlastně můžete takto „obětovat“, aniž byste se ocitli na ulicí.