Proč si pořídit do bytu rostliny

Záporné ionty

Čím více zeleně kolem nás máme, tím přirozenější prostředí k životu si vytváříme. Zdá se to jistě naprosto přirozené a nikdo o této skutečnosti nepochybuje, ale rozhlédněte se kolem sebe ve velkém městě. Hustý automobilový provoz, zaprášené silnice a chodníky, parkové zóny a městská zeleň se tísní pod soustavou hustě zabydlených aglomerací. Čím těsnější betonová džungle, tím více stresu na svá bedra nakládáme. Nejvíce se tento problém projeví v zimě smogovým oparem a v létě přízemním ozónem a nedostatkem záporných iontů. Ve městech zkrátka chybí dostatek zeleně a vzhledem k tomu, že více než 60 procent obyvatel Česka žije městským životem, nelze se divit špatnému zdravotnímu stavu a civilizačním chorobám, které nás sužují.
čaj na knihách

Udržování přirozené vlhkosti

Každá květina v bytě je opravdovým požehnáním. V průběhu dne pohlcuje jedovatý oxid uhličitý a vydechuje kyslík, zároveň působí jako čistička vzduchu a udržuje přirozenou vlhkost, což se zejména projeví v zimě v přetopených bytech panelových domů. Namísto elektrické čističky s filtrem raději pečujte o pokojové květiny.
břečťan pod okny

Energie

Rostliny jsou nižší životní formou. Toto tvrzení nemůže nikdo z nás popřít, ale především bychom si měli uvědomit, že všichni živí tvorové, tedy i pokojové květiny, produkují energii. Mnohem lépe se budete cítit v lese nebo v parku mezi vzrostlými stromy, na rozdíl od autostrády s hustým automobilovým provozem. Citliví lidé vnímají i rostlinnou auru a je známo, že pobyt v prostředí plném zeleně urychluje regeneraci organismu.

Estetický dojem

Člověku je přirozené, že si chce kolem sebe vytvářet prostředí, které je nejen praktické a pohodlné, ale i harmonicky sladěné. Vnímáme krásu kolem sebe jako něco příjemného, a k tomu patří i květinová výzdoba. Bydlení v neotřelém designu s moderním nábytkem a technickými prvky by bylo bez rostlinné říše jen strohým vyjádřením chladné a strnulé odtažitosti. A každý živý keřík nebo stromek, či květ uvnitř bytu je nádherným architektonickým přírodním skvostem, který zaslouží obdiv podobně, jako veškeré výtvory lidských rukou.