Skvělý doplněk pro cyklisty

Ježdění na kole sice není pro člověka vyloženě přirozené, ale je to jeden z nejlepších způsobů, jak si zlepšit kondici, ubrat pár kilogramů a zároveň si nezničit klouby, což se o běhání říci rozhodně nedá. Vzhledem k tomu, že většina obyvatel České republiky ale bydlí ve městech, není snadné najít zajímavé cesty, kde člověk ještě nebyl. Navíc ježdění na kole v městské aglomeraci nejenže nepřináší obvykle mnoho uspokojení, ale zároveň je i vcelku nebezpečné. Ve městech se totiž pohybuje daleko více aut než například na venkově. A proto čím dál tím více lidí vyráží na svých bicyklech právě do přírody, kde se mohou nejen nadechnout čerstvého vzduchu, ale také si užít trochu přírody, která ve městech skoro není.
běh s cyklistkou

Stojany

Z mnoha měst lze dojet do přírody na kole během několika málo minut, ale ne vždy je to tak snadné. Například z centra Prahy nebo Brna to trvá opravdu dlouho a většinou to není závidění hodná cesta. Stačí však připevnit na auto kola a vyrazit. Na místě pak stačí zaparkovat, vytáhnout kola a vydat se užívat si pohyb do přírody. Samozřejmě, že takto se to obvykle nedá provozovat během pracovního týdne, ale kupříkladu o víkendu už to pro většinu lidí schůdné je. K tomu, aby bylo možné jednoduše přepravit kola pomocí vozu je ale potřeba jedna maličkost, speciální stojan.
vystavené kolo

Tři typy

Majitelé dodávek koupi stojanů samozřejmě řešit nemusí, ti mají úložného prostoru ve svém autě více než dost, ale ten, kdo má před domem zaparkovaný osobní vůz se bez tohoto doplňku neobejde. Stojany se dají pořídit ve třech základních verzích – na střechu, na zadní dveře a na tažné zařízení. Každý typ má svá pro a také svá proti. Střešní typ může být nepraktický z důvodů nízkých podjezdů, model na páté dveře snižuje viditelnost a stojany, které se uchycují za tažné zařízení zase nejsou vhod pro majitele kol, kteří nechtějí mít po cestě špinavé .