Výbavička pro miminko – po opravdu potřebujete

Postýlka – jedna z prvních věcí, která nás napadne, když se řekne výbava pro miminko. Někteří lidé si ji ani nepořizují, protože plánují spaní s dítětem ve své posteli. Jenže myslete na to, že až dítě začne být pohyblivější, bude nebezpečné ho nechat v manželské posteli bez dozoru.
Hnízdečko – mnoho maminek na něj nedá dopustit. Pokud trávíte většinu dne v jiném než dětském pokoji, může tak být mimčo pořád s vámi a nemusíte mít strach z pádu. Navíc se děti cítí v hnízdečku bezpečně a rádi v něm spí i ve své postýlce.
křeslo u postýlky
Kojící polštář – pokud plánujete kojit, tak vám polštář přijde vhod. Ušetříte tím svým zádům a po kojení na něm můžete děťátko nechat pohodlně spinkat, a přitom ho mít i ve své náruči.
Přebalovací pult – některé maminky dávají přednost přebalování třeba na poseli nebo na sedačce, mimo toho, že se často budou stávat různé nehody, tak vám ani vaše záda nepoděkují. Navíc je přebalovací pult často součástí i komody, kam můžete uskladnit spoustu věcí.
Lehátko či houpátko – opravdu vynikající pomocník, který vám pomůže miminko uklidnit a vy si můžete trochu odpočinout. Jen to s ním nepřehánějte, kvůli vývoji by v něm miminko nemělo trávit až příliš moc času.
spánek novorozence
Nosítko – přesto, že nejste tímto trendem ohromena a neplánujete nosit, zvažte, jestli mu nedat přeci jen šanci. Může se hodit, když si chcete rychle odběhnout z domu a nemusíte se trmácet s kočárkem. Spousta mít je pro kočárky nepřístupná a nosítko vám v tomto směru hodně usnadní.
Zavinovačka – zde je těžké radit, mnoho miminek bez nich v prvních měsících života ani neusne a některá je naopak nesnesou. Je dobré si koupit zavinovačku, která vypadá jako deka, a když vaše dítě nebude příznivcem zavinovačky, můžete jí pak využívat alespoň jako tu deku.
Chůvičky – záleží, jak velký máte byt či dům. V menším bytě je určitě nevyužijete, protože pláč děťátka uslyšíte i bez nich. Myslete ale i na to, že když s potomkem budete spát mimo domov, potřeba už někde budou.
Monitoring dechu – pokud miminko bude spát s vámi v posteli, bude vám pravděpodobně ničemu. Pokud váháte a nejste si jistá, jak to vůbec po porodu bude, je tu možnost vypůjčit si monitoring ve vaší porodnici.
 

4.1
11