Aktivní hobby pro všechny věkové kategorie


Volný pád – již samotná tato dvě slova v nás mohou vyvolat mráz po zádech a náběh na adrenalinový hormon, ovšem nemusí jít nutně o nebezpečné aktivity ve formě seskoku padákem. Mimochodem, víte o tom, že pro seskok z letadla či vrtulníku nebo horkovzdušného balónu musíte být v perfektní fyzické kondici? To však není přímou podmínkou pro větrný tunel. Tomuto atraktivnímu koníčku se věnují lidé nejrůznějšího věku, snad jen kromě těhotných žen. V Česku existuje několik provozoven tzv. skydivingu, jde o bezpečnou věc, která simuluje pád z letadla naprosto dokonale.
seskok z letadla
Speleologie – výpravy za poznáním zemských hlubin podnikají odvážlivci, kteří této činnosti podřizují téměř veškerý svůj volný čas. Své povolání pak považují za životní hobby a krédo, a jestliže byste rádi alespoň trochu nahlédli pod pokličku této vzrušující zábavě, můžete ji vyzkoušet u některé z agentur v Moravském krasu, která nabízí krátkodobé kurzy a výlety do veřejnosti nepřístupných jeskyní. Třeba vás výlet do podzemí uchvátí natolik, že se váš koníček v budoucnu promění v profesi.
karabina na slaňování
Horolezectví – stoupat vzhůru po strmých stěnách je nesmírně náročné a vyžaduje dlouhý trénink a odříkání. To ovšem neplatí o tzv. slaňování. Pod vedením zkušených instruktorů můžete tuto hobby absolvovat pravidelně, není to fyzicky náročné, pouze je podmínkou absence závratí z pobytu ve výškách. Vybavení není drahé a pořídíte jej ve specializovaných e-shopech.
jeskynní vchod
Lukostřelba – víte, že práce s natahováním luku, mířením na cíl a samotná střelba je vynikajícím antistresem? Lidé, kteří to zjistili, provozují aktivně tento sport jako koníček ve volném čase velice rádi a snaží se do něj zasvětit i své ratolesti. V řadách kritiků se sice objevují názory, že jde o finančně náročný špás, ale ve srovnání s cyklistikou je mnohem levnější. Zatímco ke slušnému vybavení s horským kolem, obuví a oděvem potřebujete uvolnit z rozpočtu alespoň 20 tisíc, tady si vystačíte s 12 tisíci.