Malý příjem – co teď?

Bez peněz nelze fungovat. To je realita dnešní doby. Bz financí nevzmůžete prakticky nic. Nebudete mít na to, abyste uspokojili své základní životní potřeby, postarali se o své blízké, nedosáhnete ve společnosti na určitou prestiž. Peníze hýbou zkrátka našim světem. Je samozřejmě mnoho způsobů, jak přijít k penězům. Nejběžnější způsob, který využívá téměř každý, je to, že dostáváte příjem ze zaměstnání. Buď jste u někoho zaměstnaní, nebo dostáváte peníze z podnikání. Příjmy jsou různé. Někdo si vydělá za měsíc 20 000, někdo přes 100 00 korun. To, jestli je pro vás váš příjem dostatečný, si musíte posoudit sami.

peníze

Každý z nás á jiné závazky, jiné nároky na svůj život a životní úroveň, a od toho se odvíjí to, kolik peněz měsíčně potřebujete, abyste byli spokojení. Dostatečný příjem je třeba důležitý i v případech, kdy si žádáte o nějaký druh financování. Zejména u hypotéky můžete narazit na problém, že bez řádně vysokého příjmu nebude vaše žádost schválena. V takovém případě můžete buď usilovat o to, aby se váš příjem zvýšil, nebo můžete zkusit zažádat o hypotéku bez dokládání příjmů.

peníze

Dlouhodobě malý příjem ale představuje problém v mnoha oblastech. Pokud víte, že potřebujete více peněz a zároveň víte, že odvádíte dostatečně dobrou práci, zkuste vedení požádat o zvýšení peněz. Můžete argumentovat i tím, že v době vysoké inflace vám momentální příjem zkrátka nestačí. Pokud vám nevyhoví, zkuste uvažovat o jiném zaměstnání, kde si s výplatou polepíte. Případně si můžete vzít ke své práci ještě další třeba na brigádu. To je ale časově náročné a velmi vysilující a takový způsob práce nejde praktikovat dlouhodobě. Nezapomeňte, že pokud se dostanete se svým příjmem do úzkých, máte možnost zažádat si o sociální dávky, které vám pomohou překlenout nepříznivou dobu. Žádosti se podávají skrze Úřad práce České republiky.