Nákup nových pneumatik

Sice se prodávají celoroční pneumatiky, ale ty bych nedoporučoval, protože zimní a letní potřebují odlišné specifické vlastnosti. Proto je lepší gumy přezouvat. U starších modelů aut se vyplatí koupit dvě celé sady kol a vždy si je doma zadarmo vyměnit, protože když spočítáte cenu za přezutí, tak časem ušetříte. Více se to samozřejmě vyplatí lidem, kteří jezdí méně a vzorek opotřebovávají méně.
kolo mercedesu
Ale nyní již k samotnému nákupu. V dobrém pneuservisu Vám samozřejmě poradí, ale je lepší si aspoň trochu informací zjistit předem. První ke důležitý rozměr pneumatik, který najdete na starých pneumatikách nebo v technickém průkazu. Cenově si připravte okolo 1000 Kč a více za pneumatiku avšak obecně platí, že čí je větší pneumatika tím více zaplatíte. Je lepší si trochu připlatit, protože pneumatiky mají vliv hned na několik věcí. Důležitou je spotřeba a přilnavost. Proto také nezapomínejte na dostatečné nahuštění.

Dunlop SP Sport BluResponse 195/65 R15 91H

Podle názvu již poznáme, že se jedná o standartní patnáctipalcovou letní pneumatiku. Ale co znamená označení 91H? Číslo značí index hmotnosti a písmeno H index rychlosti. Zrovna toto písmeno oznamuje, že maximální konstrukční nosnost této pneumatiky je 210 km/h. U tohoto výrobku je zajištěna výborná přitažlivost na mokré vozovce a spolu s asymetrickými drážkami, výrazně snižují možnost nechtěného aquaplaningu. Tuhé bloky se postarají o kratší brzdnou dráhu, takže se zvýší bezpečnost. Hlučnost těchto pneumatik i po prudší jízdě je dost nízká. Zákazníci tento produkt hodně chválí i cena je potěšila.
vyskládané pneumatiky
Barum Polaris 5 195/65 R15 91T
Pro lepší porovnání jsme vybrali také pneumatiku R15, avšak zimní a tím se mění některé priority. Český výrobce prodává tyto gumy pro střední vozy až těžší SUV. Sám bych značku Barum jen doporučil. Konkrétně tato zajistní trakci na sněhu i na mokré vozovce. Speciální lemovaní dezénu zlepšuje přilnavost a zmenšuje brzdnou dráhu, a proto se již nemusíte bát neřízeného klouzání na namrzlých vozovkách. Odvodové drážky okamžitě dostávají vosu pryč, takže aquaplaning zde nehrozí. I přes všechny tyto opatření zůstávají dost tiché a pohodlné pro všechny cestující. Shrnutím jsou to ideální pneumatiky, jen si dejte pozor, protože ty vyrobené v Rumunsku jsou výrazně méně kvalitní!