Oceňování nemovitostí

Jistě jste se někdy setkali s pojmem: reprodukční pořizovací cena. Je to cena, která se musí určit jakýmkoliv profesionálem, který má kompetence na to odhadnout pravou hodnotu nemovitosti nebo movitých věcí. Tato cena se musí odhadnout v případě, že jsme majetek nabyli jakožto dar nebo dědictvím. Určuje tedy hodnotu majetku v době, kdy ji nepoškozenou vlastnil majitel předtím.

To je samozřejmě pouze velmi specifický příklad. My se zaměříme na oceňování nemovitostí a co je třeba udělat pro to, abychom mohli nemovitost ocenit. Oceňování se provádí v případě, kdy se rozhodnete např. dům prodat. Mohli byste si říct, že dům prodáte za cenu, za kterou jste ho pořídili a k tomu dáte nějakou přirážku. Tak tomu úplně není. Každá nemovitost má svou vlastní hodnotu, která nemusí odpovídat ceně pořízení. A kvůli tomu si právě musíme přizvat někoho, kdo odhad dokáže správně provést.

dům a peníze

Dále je odhad dobrý při vyřizování dědického řízení. Tedy v případech, kdy někdo ze členů rodiny zemře a odkázal své dědictví v určitém poměru svým následníkům. Aby se tedy konkrétně vědělo, jakou hodnotu nemovitost nese. Dále je třeba ocenit nemovitost kvůli daňovým povinnostem a tak dále. Zkrátka a jednoduše je to nedílná součást vlastnění jakékoliv nemovitosti a této činnosti se nevyhneme. V tomto případě je dobré mít několik kontaktů https://posudkyostrava.cz/kontakty/, na které se můžeme kdykoliv spolehnout a obrátit. Posudky by se u jednotlivých podnikatelů, kteří se tímto zabývají neměly příliš lišit. V některých případech je dobré si nechat udělat posudky u několika různých nezávislých osob. Dbejte na to, že posudek není věc, kterou by vám někdo udělal zadarmo.

dům z peněz

Posudek je také třeba v případě, že se vaše dítě rozhodlo koupit si byt či barák a nemá čím ho zastavět. Tedy nemá čím ručit bance v případě, že by nedocházelo k pravidelným splátkám hypotéky. Jestliže osoba nemá čím ručit, je pak těžké hypotéku získat. I pro tento případ, že se rozhodnete svým majetkem ručit za hypotéku, je třeba ocenění. Aby se přímo dalo bance vědět, v jaké hodnotě se může ručit za požadovanou hypotéku. Znamená to, že v případě neřádného splácení hypotéky pak můžete o zastavenou věc (nemovitost nebo třeba auto) jednoduše přijít. Takže předtím, než něco takového provedete si to řádně promyslete.