S praktickou sadou na klíčení vám půjde pěstování výhonků dobře od ruky


Jestliže vás za srdce chytilo moderní pěstování klíčků a chcete svou kuchyni pravidelně zásobit tím nejlepším z přírody, pak u vás doma rozhodně nesmí chybět praktická sada na klíčení.

Tato sada zahrnuje jak nezbytná semínka na klíčení, bez kterých se přirozeně neobejdete, tak i vhodnou nádobu na klíčení semínek. To vše si můžete jednoduše a rychle objednat na jednom místě, takže tím ušetříte svůj čas a budete mít záruku maximální kvality.
slunečnicové výhonky

Jasné je, že zatímco nádobu na klíčení semínek si můžete vybrat prakticky libovolnou, tak bez samotných semínek se rozhodně neobejdete. Naštěstí můžete vybírat z desítek různých druhů, které jistě uspokojí vaše chuťové pohárky, ať už pokud jde o jejich chuť, zajímavou barvu anebo konzistenci.

Pokud dáváte přednost velkým křupavým klíčkům, jistě vám přijdou vhod výhonky sóji anebo mungo fazolí. Jestliže máte chuť na něco pikantního, pak řeřicha anebo roketa budou pro vás to pravé. Anebo jste na sladké? Šťavnaté a nasládlé klíčky slunečnice vás jistě uspokojí.

Mezi mnohými skvělými klíčky si jistě brzy najdete své favority, a to nejen podle jejich chutí, ale také třeba podle obsahu zdraví prospěšných látek. Je totiž jisté, že právě mladé výhonky rostlin jsou doslova nabité vitamíny, minerály a enzymy, které vašemu zdraví prospějí.

Nicméně sada na klíčení, kterou si zakoupíte, bude mimo zvolených semen obsahovat také speciální nádobu na pěstování výhonků. Volit můžete mezi speciální sklenicí a biomiskami na klíčení.
klíčící fazolky

Rozdíl mezi těmito nádobami je především v tom, kolik semen v nich můžete najednou klíčit. Misky na klíčení je totiž možné stohovat a v sadě najdete hned tři, nicméně můžete si dokoupit i další. Takže pokud plánujete opravdu intenzivní produkci klíčků a chtěli byste klíčit třeba hned několik druhů najednou, pak jsou pro vás právě tyto praktické stohovatelné misky naprosto ideální, neboť vám doma nezaberou mnoho místa a vodou je můžete prolévat všechny najednou.