Chcete se ve svém bytě cítit příjemně? Naplňte ho rostlinami!

Ano, je to tak. Rostliny jsou svěží, jsou zelené a dokáží pohlcovat škodliviny ve vašem okolí. A mimo to mají ještě spoustu dalších užitečných vlastností, které je řadí mezi ideální vybavení vašeho bytu. Takže jestliže si chcete domů pořídit nějaké šikovné pomocníky a nemáte zrovna v oblibě chlupaté domácí mazlíčky, tak svůj byt naplňte společníky z říše rostlin, a rozhodně toho nebudete litovat.
knihy na okně

Jestliže nyní opáčíte, že váza s řezanými květinami nesmí na vašem stole nikdy chybět, tak byste měli vědět, že mezi řezanými a živými rostlinami je velký rozdíl. Řezané květy jistě naplní váš interiér příjemnou vůní a krásou, která vám pozvedne náladu. Nicméně živé květiny, byť nekvetou, jsou mnohem hodnotnější.
Živé rostliny dokáží čistit vzduch v místnosti, ve které se nacházejí. Zbavují ho nežádoucích škodlivin, a navíc zvlhčují vzduch. V jejich přítomnosti se tak budete cítit mnohem lépe, než kdybyste vsadili pouze na neživé dekorace interiéru anebo na řezané květy na stole.
Navíc, neměli bychom zapomínat ani na to, že zelená barva obecně je velice příjemná na pohled, dodá vám potřebnou energii a budete se v její přítomnosti cítit mnohem více svěží.
Máte pocit, že o živé rostliny se budete muset složitě starat, nebudete to umět a na podobnou práci ani nemáte čas? Tak to je jeden velký omyl! To, jak pracná a časově náročná bude péče o vaše pokojové rostliny, záleží především na tom, jaké květiny si zvolíte. Jestliže jste opravdu vytížení, hodně cestujete a bojíte se, že nebudete rostliny zvládat zalévat, tak není nic jednoduššího, než vsadit na sukulenty, které jsou efektní, a přitom velice nenáročné. Navíc péči o rostliny vám mohou usnadnit i speciální květináče.
dvě květiny
Zapomenout bychom ovšem neměli ani na to, že pěstování pokojových rostlin může být skvělou volnočasovou aktivitou. A když vás vaši zelení spolubydlící čas od času odmění nádherou svých květů, bude vás jejich pěstování o to více bavit.