Jakým způsobem zvolit tu správnou digestoř?

Digestoř samozřejmě není alfou a omegou žádné domácké kuchyně, ale jedná se o nesmírně užitečné vybavení, které v podstatě funguje jako lapač pachů. Rozhodně digestoř nenahradíte otevřeným oknem. Klasické větrání totiž není tak efektivní a navíc v zimních měsících, kdy venku obvykle panují mrazy, není moudré okno otevírat na dobu delší, než je nezbytně nutné. Při vaření, například nedělního obědu, byste tak vcelku rychle vymrzli.
sporák a digestoř
Typy digestoří
Typů digestoří existuje celá řada a je opravdu z čeho vybírat. Při volbě byste měli hlavně přemýšlet o parametrech své kuchyně, jinak se může stát, že vám do ní digestoř prostě nevleze.
1. Vestavěné – jejich hlavní devizou je nenápadnost. Můžete je ukrýt třeba za kuchyňská dvířka. Díky malé prostorové náročnosti se hodí do menších typů kuchyní. Jejich výkon je však často neuspokojivý.
2. Rohové – pokud máte sporák v rohu kuchyně, je měl by být pro vás tento typ digestoře jasnou volbou. Hodí se jak do něžných obdélníkových kuchyní, tak i do těch tvarovaných do písmene L.
3. Ostrůvkové – tento druh digestoří je vyvinut hlavně pro větší kuchyně. V tomto případě nemusí digestoř hrát pouze praktickou roli, ale může se stát výrazným dekorativním prvkem celé místnosti. Musíte však vybírat obezřetně, abyste si zvolili přístroj, který bude do vaší kuchyně po stránce designu dokonale pasovat.
4. Komínkové – i komínkové digestoře jsou určeny převážně pro kuchyně větších rozměrů. Je však nutné mít v místnosti napojení na komín, případně větrací šachtu. Ani v tomto případě byste neměli při výběru rezignovat na design. Ten by měl dokonale ladit nejen se samotnou kuchyní, ale také s dalšími spotřebiči a vybavením.
5. Ve varné desce – digestoře situované do varné desky jsou ideální pro menší typy kuchyní. Vzhledem k tomu, že páry odvádí směrem k podlaze, zabírají jen minimum místa. Jedná se o stejně efektivní přístroje jako jiné typy digestoří.
spotřebiče kucyhně

Digestoře zabudované ve varné desceTento typ digestoře výrazně šetří místo v kuchyni a nabízí mimořádný výkon s nízkou spotřebou. Páry jsou strhávány směrem dolů a odsávány štěrbinou umístěnou přímo ve varné desce. Ventilační jednotka digestoře je umístěna pod kuchyňskou linkou a tam nabízí možnost připojení odtahového potrubí. Existuje také možnost elektricky výsuvné digestoře z kuchyňské desky, která má v sobě integrovaný motor.