Chystáte se založit rodinu? Jaké jsou vstupní náklady?

Zatímco za svobodna jste s penězi vycházeli hravě, a vždy jste si říkali, že nějak bylo, a nějak bude, při pořízení potomka musíte přemýšlet rozumněji, a pro začátek mít našetřeno na základní výbavu. Není řeč o plenkách, které budete kupovat pravidelně, stejně jako třeba vlhčené ubrousky, a mnoho dalšího. Řeč je o základních, ale také nákladnějších věcech, které pro miminko zkrátka potřebujete.

dětská ručka v ruce dospělé

Kočárek

Abyste mohli s miminkem vyrážet na každodenní procházky, nákupy a obchůzky, budete potřebovat kočárek Zelenazirafa. Můžete pořídit dvojkombinaci, kdy je ke konstrukci hluboká, i sportovní korbička, nebo trojkombinaci, kdy k tomu máte i autosedačku. Minimem je však rozhodně hluboká korbička. Takový kočárek vychází nový okolo 7000Kč. Z druhé ruky jej seženete i levněji, avšak může se stát, že bude mít nějaké vady. Hluboký kočárek vám pak vydrží do cca 6 měsíců věku vašeho dítěte, a pak jej můžete za sníženou cenu prodat dál. Dbejte však na to, aby měl výbavu, kterou potřebujete. Minimem jsou kola vhodná pro terén, v němž budete jezdit, dále pak pláštěnka, a síťka proti hmyzu.

dětská postýlka

Autosedačka

První autosedačce pro dítě se říká vajíčko, a to právě pro její vejcovitý tvar. Bez té si dítko ani neodnesete z porodnice, tudíž je rozhodně nutná. Je udělaná tak, aby v ní miminko pohodlně leželo. Při jejím nákupu je třeba používat rozum, a raději investovat do kvalitní, nové autosedačky. Jde totiž o bezpečí vašeho dítěte, a na tom se šetřit prostě nedá. Takovou autosedačku koupíte za cca 2000Kč, samozřejmě i levněji, nebo dráž, a vydrží vám asi tak do 9 měsíců věku vašeho dítěte.

Postýlka

Ačkoliv některé maminky spí se svými dětmi v posteli, nedoporučuje se to, kvůli nebezpečí zalehnutí. Ideální investicí je tedy postýlka, ke které musíte přikoupit kvalitní matraci. Určitě se nevyplatí šetřit ani na monitoru dechu. Ten si můžete vypůjčit v porodnici za zhruba 900Kč na 6 měsíců, či si koupit nový. Monitor dechu není dobré kupovat z druhé ruky, jelikož už nemusí být zrovna v nejlepší kondici, a fungovat, jak by měl.