Těžká volba

Letní osvěžení ve vlastním bazéně, na vlastní zahradě je dokonalý letní požitek. Jaký si vybrat druh bazénu z nepřeberného množství nabízených bazénů, tak aby zrovna Vám vyhovoval?

Můžeme se setkat s bazény nadzemními, a to nafukovacími nebo pevnými. Nafukovací bazény jsou nejlevnější variantou vodní nádrže, ale nejsou příliš velké. V nafukovacích bazénech nelze plavat. Slouží spíše pro letní osvěžení a zábavu dětem. Mají malou životnost díky použitému https://www.milata.cz/nahradni-dily/ materiálu na výrobu a jsou velice náchylné vůči mechanickému poškození. Takové bazény neumožňují žádné rozšíření o doplňky.

nadzemní bazén

Volně stojící nadzemní bazény s ocelovou nebo polypropylénovou konstrukcí jsou trvanlivější a více odolné vůči mechanickému poškození. Svými rozměry, ale také nedovolí uživatelům plavat a tím slouží pouze k rekreačním účelům nebo pro děti. Ohraničení těchto bazénů bývá vyšší a musí tedy být u tohohle typu bazénu schůdky.

Nadzemní bazény nejsou náročné na vystavení, před zimou se většinou očistí a složí do bezpečí domova. Pořídit si takový bazén není finančně náročné.

Kvalitněji vzhlížející jsou bazény zapuštěné nebo částečně zapuštěné. Budují se s nejrůznějších materiálů. Může to být nerez, beton nebo plast. Nabízí se zde možnost zastřešení a použití doplňků pro děti, jako je třeba skluzavka. Takový bazén si můžete nechat vystavět na míru, tak aby se v něm dalo plavat, pokud to rozměry Vaší zahrady dovolují.

Pokud se rozhodnete pro zabudovaný bazén, musíte počítat s většími náklady a velkými stavebními přípravami. Ceny bazénů do země Bazenygluc můžete zkonzultovat s odborníky na bazény firmou Gluc PBS s.r.o.

velký bazén

Zabudovaný bazén splyne se zahradou a bude zahradu velebit. Dlouhá životnost bazénu vyvažuje náročnost jeho výstavby. Odolnost proti mechanickému poškození je naprosto minimální a čištění takého bazénu je v dnešní době naprosto brnkačka. Dobře si rozmyslete umístění tohoto bazénu. Po zabudování ho již nepřemístíte.