Cigaretové kalhoty

Cigaretové kalhoty jsou úzké kalhoty, jejichž délka sahá několik centimetrů nad kotník. Jsou rovné, takže svým vzhledem opravdu připomínají dvě cigarety. Móda se zde vrací do 50. let, kdy tento typ kalhot byl oblíbený i takovou celebritou, jakou je Marilyn Monroe.

holka na pařezu

Původně je nosily ženy v pracovním prostředí, ale díky svému jedinečnému střihu se hodí pro každou příležitost – vyrábí se jednobarevné s puky pro formálnější příležitost nebo v ležérnějším stylu s různými vzory, či barevnými pruhy po stranách. Oproti jiným typům kalhot jsou velmi pohodlné, což je vlastně jeden z důvodů, proč jsou tak oblíbené.

Při výběru cigaretových kalhot dbejte na délku, která by neměla být delší než ke kotníku. Vrchní část kalhot by měla těsně přiléhat k tělu, část od kolen dolů by měla mít stejnou šířku jako ta horní v kolenou, takže nebude přilepená k lýtkům, ale bude volně splývat dolů.

Pokud je žena vyšší postavy, měla by si pořídit kalhoty s nějakým rušivým elementem. Tím může být třeba výšivka, jemná manžeta na spodním lemu kalhot nebo zdobení zadních kapes kalhot. Pokud je žena naopak drobnější postavy, měla by zvolit kalhoty s vertikálními pruhy, které ji opticky prodlouží.
dvě cigarety

Jsou základní typy, kam cigaretové kalhoty nosit: do práce, ve volném čase nebo na jakoukoliv formální příležitost.

Pro kalhoty do práce platí, že by měly být v neutrálních barvách (černá, hnědá, tmavě modrá) a klasických stylech, rozhodně ne žádné divoké vzory. Žena se nedopustí žádné chyby, když takové kalhoty doplní košilí, která může být i vzorovaná. Pokud k ní žena přidá sako, které bude ladit s barvou kalhot, bude působit více formálně. Co se týče bot, určitě se hodí lodičky na nižším podpatku.

Pro běžné nošení se hodí kalhoty z elastického materiálu v jakýchkoli barvách a vzorech. Pokud ovšem žena zvolí výraznou barvu pro kalhoty, potom halenka, tričko či cokoliv, co si k nim obleče, by mělo mít neutrální barvu. K tomuto ležérnímu stylu se výborně hodí bílé tenisky, které jsou letos v kurzu.

Jak již bylo řečeno, cigaretové kalhoty se hodí i k formálnějším příležitostem. Na barvě v tomto případě moc nezáleží, ale klasická černá bude působit nejvíce společensky a elegantně. Halenka musí barevně ladit s kalhotami nebo botami na vysokém podpatku, které se k této příležitosti doporučují.