Jaký nejlépe zvolit kamenný obklad do interiéru

Náš domov můžeme zútulnit mnoha nejrůznějšími způsoby. Někdy jsme samozřejmě limitováni konstrukcí domu, případně tím, že nejsme vlastníky, pouze nájemci. I tak se nám však nabízí mnoho možností.

A to je velmi dobře, neboť každý z nás má jiný vkus, a každý si ideální domov představuje jinak. Záleží tedy jen na nás, jaké prvky si nakonec vybereme. Hlavní je, abychom se doma díky němu cítili dobře.

Jedním z nich je i kamenný obklad do interiéru. Ten patří k těm, které jsou poměrně málo využívané, a není divu. Jeho cena je totiž poměrně vysoká, a na rozdíl od toho venkovního má pouze dekorativní účel. Zdaleka ne každému se tedy chce za něj utrácet.

tmavé kamenné obkladové dlaždice

Pokud se však pro něj již rozhodneme, je zde otázka, jaký typ zvolit. K dispozici máme totiž poměrně velké množství nejrůznějších druhů, a může být tedy těžké mezi nimi zvolit ten pravý. Zde samozřejmě záleží především na našem vkusu, avšak je zde pár pravidel, které je dobré dodržovat.

V první řadě se jedná o barvu. I tady je výběr poměrně široký, avšak ať už se nám líbí kterákoliv, měli bychom vybírat především světlé odstíny. Nesmíme totiž zapomínat, že budou umístěny v interiéru, kde obvykle nebývá tolik světla. Není tedy potřeba, aby tyto kameny onu místnost ještě opticky zatemňovaly.

pokoj s kompletním kamenným obložením

Také je ve většině případů lepší zvolit přírodní odstíny než umělé barvy, jako je například modrá či růžová. Zde však existují výjimky a velmi záleží na celkovém vzhledu daného pokoje. V některých případech totiž mohou právě tyto barevné kameny být správnou volbou. I tak je však vhodné dát přednost jemnějším, pastelovým odstínům než křiklavým neonovým.

Barva samozřejmě není jediné hledisko. Důležitý je také druh kamene, jeho vlastnosti a především kvalita. Za tu je zde lepší si připlatit, neboť nekvalitní kamenné obložení může být v některých případech i nebezpečné. A riskovat zranění se rozhodně nevyplatí.