Při navrhování dekoru dveří vestavěných skříní buďte obezřetní a vnímaví

V polovině devadesátých let se v některých obchodních domech objevovaly nabídky výrobců vestavěných skříní s dekory posuvných dveří, které velmi často připomínaly letokruhy masivního dřeva. Mělo to však několik vad na kráse, za prvé ty dekory sice dřevo připomínaly, ale bylo na nich patrné, že je to přece jen cosi umělého. Je zkrátka rozdíl mít dveře z opravdového dřevěného masivu a z lamina, které jej pouze napodobuje. Víte o tom, vnímáte to, tak je možná lepší dřevěného dekoru se vzdát a raději volit něco poutavějšího a originálního, než jen napodobeninu dřevěných letokruhů.

moderní byt

Na druhou stranu nelze nikomu vnucovat vlastní názor, a tak pokud vám napodobenina dřevěných letokruhů plně vyhovuje, proč ne.

Druhý problém u lamina s napodobeninou povrchu dřeva spočíval v tom, že bylo v mnoha případech příliš tmavé, a tak se mohlo snadno stát, že vestavěná skříň přes celou stěnu pohlcovala tolik světla, že jste se pak uvnitř necítili dobře, a vnímali jste, že něco není v pořádku.

interiér bytu

Toto je obecně úskalí všech tmavých řešení nábytku, podlahových krytin a bytových doplňků, pokud to přeženeme a uzavřeme se uvnitř jako v tmavé kobce. Čím menší prostory máme k dispozici, tím větší šance, že tmavý nábytek i koberce místnost opticky více sevřou, a budeme si připadat, že je moc malá. Tmavý nábytek se hodí spíše do velkých a prostorných obývacích pokojů, vstupních vestibulů, hal apod.

Proto, až budete promýšlet návrh vestavěných skříní v Praze, pamatujte i na barvu a odstín posuvných dveří, aby nejen ladily s okolím, ale abyste se uvnitř cítili volní a nespoutaní, aby se vám tu dobře odpočívalo a neměli jste pocit, že vám někdo obrazně řečeno „stojí na krku“.

V současné době je nabídka dekorů vestaveb na míru velmi široká a pestrá a jistě mezi nimi objevíte i tu svou, co vás oslovuje, a kterou si snadno představíte ve vašem interiéru.