Proč si pořídit do bytu rostliny


Záporné ionty


Čím více zeleně kolem nás máme, tím přirozenější prostředí k životu si vytváříme. Zdá se to jistě naprosto přirozené a nikdo o této skutečnosti nepochybuje, ale rozhlédněte se kolem sebe ve velkém městě. Hustý automobilový provoz, zaprášené silnice a chodníky, parkové zóny a městská zeleň se tísní pod soustavou hustě zabydlených aglomerací. Čím těsnější betonová džungle, tím více stresu na svá bedra nakládáme. Nejvíce se tento problém projeví v zimě smogovým oparem a v létě přízemním ozónem a nedostatkem záporných iontů. Ve městech zkrátka chybí dostatek zeleně a vzhledem k tomu, že více než 60 procent obyvatel Česka žije městským životem, nelze se divit špatnému zdravotnímu stavu a civilizačním chorobám, které nás sužují.
čaj na knihách


Udržování přirozené vlhkosti


Každá květina v bytě je opravdovým požehnáním. V průběhu dne pohlcuje jedovatý oxid uhličitý a vydechuje kyslík, zároveň působí jako čistička vzduchu a udržuje přirozenou vlhkost, což se zejména projeví v zimě v přetopených bytech panelových domů. Namísto elektrické čističky s filtrem raději pečujte o pokojové květiny.
břečťan pod okny


Energie


Rostliny jsou nižší životní formou. Toto tvrzení nemůže nikdo z nás popřít, ale především bychom si měli uvědomit, že všichni živí tvorové, tedy i pokojové květiny, produkují energii. Mnohem lépe se budete cítit v lese nebo v parku mezi vzrostlými stromy, na rozdíl od autostrády s hustým automobilovým provozem. Citliví lidé vnímají i rostlinnou auru a je známo, že pobyt v prostředí plném zeleně urychluje regeneraci organismu.


Estetický dojem


Člověku je přirozené, že si chce kolem sebe vytvářet prostředí, které je nejen praktické a pohodlné, ale i harmonicky sladěné. Vnímáme krásu kolem sebe jako něco příjemného, a k tomu patří i květinová výzdoba. Bydlení v neotřelém designu s moderním nábytkem a technickými prvky by bylo bez rostlinné říše jen strohým vyjádřením chladné a strnulé odtažitosti. A každý živý keřík nebo stromek, či květ uvnitř bytu je nádherným architektonickým přírodním skvostem, který zaslouží obdiv podobně, jako veškeré výtvory lidských rukou.

Proč si pořídit do bytu rostliny
4.5 (90%)6