Tahání přívěsů za autem

Užitečná přeprava

Při takové stavbě domů či rekonstrukci je zapotřebí většinou dost stavebního materiálu, a proto si nejprve uděláme seznam, co všechno potřebujeme a v jakém množství, abychom se mohli vydat do stavebnin. Problém je však v tom, že kufr nemá neomezenou kapacitu. Proto lidé vlastní přívěsné vozíky, které zapřáhnou za auto a rázem mají praktický prostor, na který toho můžeme naložit opravdu spoustu.

přívěs za auto

Když vše správně upevníme například přes kurty, tak se nemáme čeho bát. Nebržděné vozíky se vyrábí až do nosnosti 750 kg, což je opravdu slušná váha. Když má výklopné čelo, tak klidně můžeme naložit kamení, protože se nám bude dobře vytahovat. Dále lidé za autem tahají třeba karavany, protože je to skvělý způsob, jak si zajistit ubytování na dovolenou, a to za nízkou cenu. Všechny tyto přívěsy mají jedno společné a to, že k jejich používání potřebujeme vhodné tažné zařízení včetně elektroinstalace.

Výběr a montáž

Většinou si můžeme z tažných zařízení vybírat, a proto se na ně podíváme trochu blíže. Měli bychom se rozmyslet, k čemu jej vlastně budeme požívat. Většina lidí jej využije jenom párkrát do roka, a proto v takovém případě můžeme zvolit odnímatelný typ, který můžeme kdykoliv sundat a schovat třeba do kufru. Při výběru musíme vždy dbát na to, aby tažné bylo homologováno pro daný model automobilu. V prodeji tažných zařízení https://www.amsa.cz/Tazne-Zarizeni-3691 má tato společnost pořádek, takže je máma hezky seřazené podle aut, kdy máme jistotu, že na ně skutečně pasují. Mají všechny náležitosti pro provoz, takže se nemusíme bát zákonů a STK.

tažení karavanu

Montáž si buď můžeme udělat sami, nebo o to pořádáme servis, kde se tím zabývají. Následně si montáž necháme zkontrolovat. Až potom skončíme s patřičným dokumenty si jej zapsat na urad4. Následně už jej můžeme používat, jak se nám zlíbí, přičemž snad každé tažné vydrží až do sešrotování vozu, nebo si jej někdo vymontuje a používá na dalším autě.