Výroba různých závitů

Závit je běžný prvek, který je skutečně velmi důležitý, protože dnes se bez něj už jen tak neobejdeme. Závitníky narex zajístí řezání bez sebe menšího problému.

Výroba různých závitů

Různé druhy

Závity jsou již nějakou dobu velmi rozšířené, protože mají rozhodně obrovský význam u spousty různých výrobků. Rozhodně se s ním setkal každý, protože úplně základní příklad šroubek, který má určitý typ závitu a stoupání, což dokazuje, že máme skutečně spoustu různých druhů. Tím nejvíce používaným je Metrický, což je takový standart, který se používá skutečně u všech standardních případů. Při návrhu třeba šroubové spojení musíme dávat pozor na namáhání šroubu a otáčení závitu.

šroub s maticí

Nyní se už přesuneme na výrobu, kdy základní dělení je na ruční a strojní. Když si potřebujeme vyřezat pár závitů, tak nám bohatě postačí to ruční, ovšem když má firma zakázku na sérii výrobků s počtem třeba v řádu stovek, tak musí na scénu nastoupit stoje. U rotačních součástí požíváme k řezání závitů soustruh. Další možností je frézka, protože místo frézy se dá vhodný nástroj a ten nám otáčivými pohyby vyrobí přesný závit.

Požití závitníků

Abychom mohli hezky vyřezat vnitřní závit, tak k tomu potřebujeme vhodný nástroj, což je závitník Narex. Závitníky jsou totiž přesné nástroje, které umožňují ruční i strojní řezání. U ručních typů se mnohdy prodávají v sadách, kdy tu jsou tři závitníky, pomocí kterých postupně docílíme výsledného závitu. Ovšem v průmyslu je spousta závitníků, které vyřežou závit hezky najednou, a proto nástroj nemusíme vyměňovat. Nástroj je vyroben většinou z rychlořezné oceli, protože ta skutečně má dobrou pevnost a s řezáním nemají rozhodně žádný problém.

strojní nástroje

Při procesu je rozhodně zapotřebí mazání, aby vše šlo hladce a závit nebyl nijak potrhaný. Hodně záleží na správné geometrii nástroje, kdy musí být dobře zajištěn také odvod třísek. Značka Narex je opravdu ve strojírenství známá, protože dosahuje skvělé kvality za dobrou cenu, takže je to skutečně pro řadu společností skvělá volba, a to i z ekonomického hlediska.