Optimalizace stránek aneb co vlastně umí internetové vyhledávače

Internetovými vyhledávači samozřejmě myslíme například proslulého strýčka Googla nebo také Seznam. Pokud máte založené webové stránky, tak byste se zřejmě měli zajímat o optimalizaci stránek neboli o SEO. Už jste tento pojem slyšeli? Nebo zatím netušíte, co se pod tímto pojmem skrývá?

zdrojový kód

Seo optimalizace Seolight.cz toho umí opravdu hodně.

V prvé řadě si totiž musíme říct, že všechno na sebe navazuje. Takže pokud nemáte správně nastavené stránky, máte tam nějakou maličkou chybičku nebo cokoliv špatně, tak vyhledávače to ihned zaznamenají, kvůli chybějícím informacím, nebo špatnému zdrojovému kódu vyhodnotí vaše stránky s chybou a co to znamená? Ano, jsou to pořád jenom stroje, takže i přesto, že jste za stránky zaplatili majlant a máte je na pohled krásné, fungující a hezké, tak nemusí být všechno v pořádku a jakmile tam vyhledávač najde byť sebemenší chybičku, už to není ten správný přístup a už vás kvůli tomu může odsoudit a nebude vaše stránky dávat do popředí. (Tam navíc dává pouze ty, na které se hodně kliká, které mají vysoký takzvaný „proklik“, jsou nejnavštěvovanější a nejrelevantnější k danému klíčovému slovo. A mimochodem, ještě je potřeba si říct, že první tři odkazy jsou vždy reklamní. To znamená, že má někdo zaplaceno za to, že si zde umístí „reklamu“ v pravém slova smyslu, takže relevantní odkazy jsou až pod těmito reklamními.)

notebook káva fotoaparát

Tak to jsme si to hezky vysvětlili a posuneme se dále. Jestliže máte všechno v pořádku se stránkami, pokud si zadáte seo u nějaké společnosti, tak to ihned prokontrolují, to je jejich práce, tak se můžete zaměřit na klíčová slova, psaní článků, zpětné odkazy, linkbuilding a tak dále. To všechno totiž na sebe navazuje a to všechno vám může zajistit vyšší návštěvnost stránek. A jakmile máte vyšší návštěvnost stránek, mohou se právě ty vaše webové stránky posunout do popředí internetových vyhledávačů po zadání klíčového slova. Zdá se to jednoduché? Ano, pokud to umíte a všechno zvládnete, v opačném případě vám samozřejmě všechny tyto služby kompletně zprostředkujeme.