Tipy pro pracující maminky: jak skloubit práci s mateřstvím

Klíčem je naučit se plánovat, organizovat svůj čas a najít tu správnou rovnováhu mezi svou profesí a rodičovstvím. Nabízíme vám několik tipů, jak skloubit práci a rodinu tak, aby ani jedno nebylo ošizeno.
1. Neobviňujte se
Každá jsme jiná a některou ženu zcela naplňuje péče o rodinu, jiná se ráda realizuje ještě jinak. Místo toho, abyste v práci myslela na to, jak nejste se svými dětmi, uvědomte si, jaký profit z toho vaše rodina má. Pravděpodobně si můžete dovolit spoustu věcí, protože jste finančně zajištění.
děti při svačině
2. Obstarejte si kvalitní náhradní péči
Pokud si budete jistá, že je o vaše dítě náležitě postaráno v době, kdy jste v práci, budete klidnější a spokojenější. Zajímejte se o reference chůvy, sestavte si seznam důležitých požadavků, samy se podílejte na výběru té nejvhodnější.

3. Zjednodušte si ráno
Mnoho maminek vám řekne, že největší stres s dětmi zažívají ráno při odchodu do práce. Vyvarovat se mu můžete zorganizováním věcí ještě večer předtím. Připravte dětem a sobě svačiny do krabiček do ledničky, složte dětem oblečení, které si mají obléct (plus své vlastní), k snídani podávejte jídlo nenáročné na přípravu apod.

4. Zaveďte si rodinný kalendář
Zaznamenejte si tam důležité události a povinnosti, umožněte mít všem v rodině ke kalendáři přístup. Využijte online kalendář, který si můžete všichni sdílet prostřednictvím mobilů.

5. Komunikujte se svým zaměstnavatelem
Nejlépe už při pohovoru se snažte domluvit na svých potřebách, zjistěte si flexibilitu úvazku, na kolik dní volna máte nárok, přemýšlejte o možnosti při onemocnění vašich dětí, zkrátka prodiskutujte vše potřebné.
kalendář v tabletu
6. Zůstaňte v kontaktu
Ačkoliv zrovna nemůžete být s vašimi dětmi, vždy existuje možnost jim zatelefonovat či se s nimi vidět skrze monitory počítačů a obklopit se jejich fotografiemi. Maminky s mladšími dětmi mohou nahrát video, které lze dětem v jejich nepřítomnosti pustit.